Hakkımızda


Akcan Toptan Ev Tekstili Tuhafiye Yün İplik A.Ş. 1929 yılında Ankara da kuruldu.2000 yılında bugün merkez olarak kullanılan Plevne Cad.No : 84, Gülveren, Ankara adresine taşındı. Ev tekstili,tuhafiye, yün ve iplik alanlarında faaliyet gösteren AKCAN A.Ş. bu sektörlerde satış performansı, pazarlama faaliyetleri, hizmet anlayışı ile Türkiye’nin lider konumundadır. Ülkemizin önde gelen markalarının distribütörü olan AKCAN A.Ş. müşterilerine sınırsız çeşit, müşteri memnuniyeti odaklı hızlı servis sunabildiği gibi Türkiye’deki en büyük dağıtım organizasyonlarından birine sahiptir.

Akcan A.Ş. Değerleri :

Müşterilerimiz Velinimetimizdir.
Müşterilerimizin yüksek kar beklentilerine cevap vermek, onlara kaliteli ürünleri istikrarla sunmak ilk önceliğimizdir. Piyasanın talep ettiği ürün gamının tamamını sunmak, bu ürünlere sahip çıkarak, satış sonrasında da müşterimizin yanında olmak görevimizdir.

Daima “en iyi” olmak, vazgeçilmez hedefimizdir.

Kurulduğundan bugüne dek çağdaş satış ve servis organizasyonu ile ürün kalitesinde, hizmette ve müşteri ilişkilerimizde en iyi olmak ve bu imajı korumak ana hedefimizdir. Bu hedefe ulaşmak üzere faaliyet gösterdiğimiz alanlarda ve piyasada lider olmak temel ilkemizdir.

En önemli sermayemiz, insan kaynağımızdır.

Ürün ve hizmetlerimizin kalitesi çalışanlarımızın kalitesiyle başlar. En iyi personeli ve yetişkin insan gücünü Topluluğumuz’a çekmek ve istihdam etmek, insanımızın yeteneklerinden, gücünden ve yaratıcılığından azami fayda sağlamak; verimliliklerini artırmak, gelişmelerine imkan tanımak ve işbirliği ve dayanışmanın yeşerdiği bir çalışma ortamı yaratmak, Akcan Topluluğu’nun kuşaklar boyu devamlılığını sağlamak için seçtiğimiz yoldur.

Üstün iş ahlakı ve dürüst çalışma ilkelerine uymak düsturumuzdur.

Tüm ilişkilerimizde adilane, karşılıklı yarar sağlamak amacıyla, iyi niyet ve anlayışla davranmak, yasalara ve ahlak kurallarına daima uymak ilkemizdir. Bugünün insanına ve gelecek kuşaklara karşı sorumluluklarımızı yerine getirmek, öncüsü olduğumuz ve vazgeçemeyeceğimiz bir başka temel ilkemizdir.


Tuncer Akcan ile Röportaj