Faaliyetlerimiz


Nazım Akcan İlköğretim Okulu

Okula mahallenin ismi verilmiştir. (Doğantepe İlkokulu) 1990 yılında hayırsever “Tuncer AKCAN(oğlu)” ve “Murat AKCAN(torunu)” tarafından babasının, dedesinin adına yeni bir bina yapması sonucu okul 2 binadan oluşmuş, ismi ise “Nazım Akcan İlköğretim Okulu” olarak değiştirilmiştir.

Nazım Akcan İlköğretim Okulu A ve B Blok binaları olarak ad almıştır. A blok oturum alanı 300 m2 olup 1 anasınıfı ve 11 derslik mevcuttur, B blok oturum alanı 561 m2’dir .

Kantin ve hurda deposu olarak kullanılan kısım da 27 m2’dir.

B blok Binası 2 kattan mevcut olup, 1.katta 6 derslik , 2. katta 2 BT sınıfı ve 4 derslik, kütüphane, idare odaları ve öğretmen odası vardır. Zemin katta 2 derslik, kalorifer dairesi, Teknoloji ve Tasarım atölyesi, arşiv, laboratuar, çok amaçlı salon vardır.


Academia Akcan Müzik Bale Dans Eğitim Merkezi

ACADEMIA AKCAN Müzik Bale Dans Eğitim Merkezi, Türkiye’ nin kültür ve sanat alanındaki gelişimine hizmet vermek amacıyla, 1 Ekim 2003 tarihinde faaliyete geçmiştir. Merkezimiz öncelikli olarak kaliteli müzik eğitimini hedeflediğinden, eğitmen kadrosunu titzlikle seçerek Klasik Batı Müziği alanında, her biri kendi dallarında önemli başarılara imza atmış profesyonel bir kadroyla hizmet vermektedir. Merkezimiz, Türkiye’ nin batılaşma projesi kapsamında, çok önemli bir ekiskliği sanat ve insan adına tamamlamak üzere yola çıkmıştır. Öğrencilerimize akademik standartlarda birebir müzik eğitimi vererek sanata duyarlı bir yapı kazandırmanın yanı sıra; müziksel işitme ve ritm duygusunu güçlendirmek, ulusal ve evrensel müziğin seçkin örneklerini tanıtarak müzik kültürünü geliştirmek, ayrıca başarılı olan öğrencilerin uluslar arası müzik festivallerine, master kurslarına, müzik okullarına, yarışmalara katılmalarını sağlamak hedeflerimizdendir. Amacımız sadece batı standartlarını örnek almak değil, aynı zamanda kendi uluısal müzik kültürel kimliğimizi tanıtmak ve anlatmaktır.